65032, пр-т. Шевченка, 4, м. Одеса, Україна

Внесення фресок “бойчукістів” до охоронного договору

31-01-2017
fecbc758-c14f-460b-8cea-69feb39fde03

«Обласною радою було направлено листа до управління культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини облдержадміністрації щодо внесення витворів монументального живопису до охоронного договору на пам’ятку культурної спадщини – будівлю колишнього Селянського банку по вулиці Маразліївська, 34-а», – повідомив голова обласної ради Анатолій Урбанський.

Нагадаємо, що експертна комісія обстежила елементи живопису та підтвердила, що знахідка представляє історичну цінність. Після цього було направлено звернення до Національного науково-дослідного центру України щодо проведення хіміко-технологічного аналізу виявленого живопису. У лабораторії проведено технологічні дослідження основних матеріалів та встановлено пошарову будову розписів, стан і склад матеріалів штукатурки та фарбового шару, техніку живопису. На основі висновків проведеного аналізу буде встановлено технологію реставрації фресок.

Свою думку щодо збереження робіт «бойчукістів» висловив історик, урбаніст Кирило Ліпатов (саме він повідомив про виявлені під штукатуркою розписи): «Будівля є пам’яткою архітектури місцевого значення, проте до її охоронного паспорту внесено тільки фасад. Тому фрески повинні отримати охоронний статус, і обласною радою вже підготовлено відповідний лист до управління культури. Наступним має бути наукова реставрація із залученням спеціалістів. І ще один обов’язковий крок – вільне експонування витворів монументального живопису «бойчукістів», яких більше не збереглося в Одесі».

fecbc758-c14f-460b-8cea-69feb39fde03

Повернутися назад