65032, пр-т. Шевченка, 4, м. Одеса, Україна

Виїзна нарада щодо ознайомлення з ходом робіт з реконструкції з’єднувального каналу між Тилігульським лиманом і Чорним морем

27-07-2017
DSC_7389

Відбулась виїзна нарада голови Одеської обласної ради Анатолія Урбанського щодо ознайомлення з ходом робіт з реконструкції з’єднувального каналу між Тилігульським лиманом і Чорним морем.

У заході взяли участь: народний депутат України Павло Унгурян, депутат обласної ради Олег Кутателадзе, директор регіонального ландшафтного парку «Тилігульський» Віталій Петрусенко, начальник відділу з питань природокористування апарату обласної ради Олександр Харлашин.

Народний депутат України Павло Унгурян підкреслив, що завдання парламентаріїв від Одещини – менше говорити і конкретними справами допомагати рідному регіону.

«У минулому році, за ініціативою обласної ради – голови обласної ради Анатолія Урбанського та депутата обласної ради Олега Кутателадзе в Верховній Раді України почали займатися проблемами Тилігульського лиману. На підтримку цієї ініціативи було проведено ряд нарад з метою залучення серйозного державного ресурсу для порятунку лиману. В цьому році ми змогли виділити додаткові кошти на вирішення проблеми по будівництву шлюзів і створення морських бунів», –  повідомив Павло Унгурян.

Під час огляду об’єкта голова обласної ради Анатолій Урбанський зазначив, що темпами будівництва задоволений:

«Менше ніж півроку назад тут було поле. За цей час роботи істотно просунулися. Я дуже задоволений темпами будівництва даного каналу. Завезено багато техніки і витратних матеріалів. Ми розмовляли з нашими колегами з обласної ради, Верховної Ради і з виконавцями (підрядниками). В цьому році інвестицій буде досить для того, щоб повністю закінчити морську частину, а саме: гідротехнічні споруди, які дають старт оновленого каналу. До речі, шлюзова система і шлюзи для затримки риби – це найдорожча частина будівництва. Я дуже сподіваюся, що дані темпи будівництва будуть тільки наростати. За проектними даними роботи на цьому об’єкті мають закінчитись в 2019 році, але, судячи по тих темпах, з якими ми рухаємося, будівництво буде закінчено в 2018 році».

«Лиман дає життя практично трьом районам двох областей – Одеської та Миколаївської. Проект по відновленню Тилігульского лиману – життєво важливий як для розмноження риби і гніздування птахів, так і для розвитку рекреаційної зони. Коли роботи будуть закінчені, по каналу глибиною в 2 метри зможуть проходити навіть катери. І дві області почнуть жити. Це наша мрія, яка зараз втілюється в життя», – повідомив депутат обласної ради Олег Кутателадзе.

В свою чергу директор Регіонального ландшафтного парку «Тилігульский» Віталій Петрусенко розповів:

«На даному етапі реконструкція з’єднувального каналу Тилігульський канал – Чорне море триває. Повністю готовий шлюз, готуються роботи по морському спорудженню, буни вже виводять в море і заливають бетоном. Орієнтовно роботи плануємо закінчити до кінця жовтня. Також плануємо запустити трохи води для того, щоб наповнити орнітологічний заказник».
DSC_7200 DSC_7233 DSC_7236 DSC_7275 DSC_7280 DSC_7285 DSC_7288 DSC_7301 DSC_7302 DSC_7311 DSC_7314 DSC_7318 DSC_7352 DSC_7362 DSC_7384 DSC_7389 DSC_7393 DSC_7394

Повернутися назад