65032, пр-т. Шевченка, 4, м. Одеса, Україна

Забезпечення інсуліном має відбуватися централізовано

21-01-2021
photo_2021-01-20_16-36-26

Постійна комісія Одеської обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики дала позитивний висновок щодо визначення КНП «Одеський обласний ендокринологічний диспансер» головним розпорядником коштів та виконавцем програми із забезпечення інсуліном. Про це стало відомо 20 січня під час чергового засідання.

Раніше забезпечення інсуліном організовувалося у кожному районі окремо, що приводило до низки проблем. Так, за результатами аналізу розподілу у 2020 році було встановлено несвоєчасне фінансування аптечних закладів з боку органів місцевого самоврядування та заборгованість. Ситуацію також ускладнювала міграція населення.

У зв’язку з цим департамент охорони здоров’я Одеської обласної державної адміністрації направив комісії офіційні листи щодо внесення змін до встановленого порядку розподілу цільових коштів. Такий крок посилить контроль над їх використанням та надасть змогу оперативно перерозподіляти у випадку зміни кількості хворих у районах.

«Тепер в нашому регіоні визначено єдиного розпорядника державних коштів для забезпечення пільгової категорії необхідними препаратами інсуліну», — пояснив голова постійної комісії Дмитро Чапір.

Зазначимо, над цим рішенням спільно працювали Одеська обласна рада та Одеська обласна державна адміністрація.

Повернутися назад