В авангарді реформ

03-08-2015
1a

Перший заступник голови обласної ради Ігор Смірнов провів нараду з керівниками управлінь охорони здоров`я обласної державної адміністрації та Одеської міської ради, головними лікарями медичних установ та  представниками депутатського корпусу регіонального парламенту.

– Приводом для зустрічі стала велика кількість зауважень від людей стосовно неякісного надання медичної допомоги. Такі скарги постійно надходять до обласної ради. Крім того, ми намагалися у форматі «круглого столу» обговорити основні аспекти проголошеної в Україні медичної реформи та з`ясувати, як  саме має діяти влада регіону для того, щоб поліпшити якість медичних послуг у перехідний період, – зазначив по закінченню засідання перший заступник голови облради.

За його словами, зустріч засвідчила, що серед медпрацівників немає концептуальних розходжень щодо необхідності і невідворотності впровадження реформи. Адже в основі запропонованих змін лежать лібералізація ринку медичних послуг, зменшення зарегульованості галузі, запровадження ефективного механізму перерозподілу державних коштів, спрямованого на оплату послуг для пацієнта, а не утримання медичних закладів (нині левова частка державних коштів витрачається на утримання самих медичних будівель та лікарняних ліжок). Йдеться і про створення єдиної інформаційної системи управління системою охорони здоров’я.

Одним із важливих кроків на шляху впровадження  реформи також є трансформація мережі медичних закладів, які в Україні розташовані нерівномірно. Автономізація медичних закладів дозволить зняти з держави тягар з оплати комунальних послуг та допоможе залучити інвестиції в галузь. Крім того, це дозволить привести кількість лікарень у відповідність з реальними потребами людей.

– Реформи – це зміни. Але переходити на нову систему охорони здоров’я в умовах майбутньої децентралізації слід з найменш радикальним підходом і стресом, – вважає Ігор Смірнов. – Обласна рада готова активно підключитися до роботи, вона підтримуватиме новації, які  впроваджуватимуться в рамках реформи охорони здоров’я. Хотілося б, щоб Одеська область взагалі була першою в реалізації нових проектів та ініціатив, – додав перший заступник голови облради.

Він пообіцяв, що подібні зустрічі, де обговорюватиметься поліпшення якості медичних послуг, проводитимуться регулярно. В тім числі, і з залученням засобів масової інформації.