65032, пр-т. Шевченка, 4, м. Одеса, Україна

Засідання круглого столу щодо раціонального планування сільськогосподарського виробництва в умовах клімату

12-06-2020
DSC_5126

Голова Одеської обласної ради Сергій Паращенко провів засідання круглого столу на тему «Прогноз змін клімату та їх впливу на агропромисловий комплекс області на майбутні 5 років. Раціональне планування сільськогосподарського виробництва в умовах клімату».

У засіданні взяли участь перший заступник голови Вадим Шкарівський та заступник Юрій Дімчогло. Також до дискусії були запрошені представники обласної державної адміністрації, Одеського національного університету ім. І. І.Мечникова, Одеського державного аграрного університету, Одеського державного екологічного університету, Селекційно-генетичного інституту, Одеської державної сільськогосподарської дослідної станції НААН України, Одеської філії ДУ «Держґрунтохорона», Басейнового управління водних ресурсів річок Причорномор’я та нижнього Дунаю, Одеського обласного управління лісового та мисливського господарства, аграрних господарств, фермери різних районів Одеської області.

«Ми повинні чітко розуміти, що ситуація дуже серйозна, навіть критична. Посуха, аналогів якої ще не було, триває два роки. У багатьох аграріїв немає практичного досвіду і розуміння, що робити. Значна частина фермерських господарств регіону виявилася на межі банкрутства. Це істотно відобразиться на простих людях і доходах місцевих бюджетів області. Ми повинні запобігти банкрутству аграріїв, зберегти робочі місця, не допустити зростання цін на продукти харчування, забезпечити продовольчу безпеку регіону.

Одеська обласна рада сесійними рішеннями двічі зверталася до Президента України та до Кабінету Міністрів України з проханням підтримати аграрний сектор. Було проведено виїзне засідання керівництва обласної ради в фермерському господарстві Ренійського району, проведено низку важливих зустрічей. Минулого тижня отримана відповідь від Мінекономіки, в якій сказано, що Кабінет Міністрів спільно з Комітетом Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики працює над механізмами підтримки сільгоспвиробників і розглядається питання про виділення з державного бюджету дотації на один гектар посівів, які загинули під час зимово-весняного періоду в розмірі до 5 тис грн за гектар.

Сьогодні дуже важливо визначитися з вектором розвитку сільського господарства на найближчі роки, розробити реальний план дій для забезпечення продовольчої безпеки регіону. Необхідно ініціювати створення дієвої програми для відновлення зрошення земель півдня України. До фінансування і реалізації якої задіяти всі рівні бюджетів і міжнародні інвестиції», – підкреслив голова Одеської обласної ради Сергій Паращенко під час виступу.

Заслухавши доповіді та виступи представників обласної ради, облдержадміністрації, органів місцевого самоврядування і державної влади, наукових організацій, пропозиції аграріїв та обговоривши питання щодо впливу змін клімату на агропромисловий комплекс області і методи раціонального ведення сільськогосподарського виробництва в умовах зміни клімату, учасники круглого столу рекомендували фермерам та представникам аграрних господарств області врахувати всі пропозиції науковців. Також буде створено робочу групу для планування ефективного землеробства в регіонах північного Причорномор’я України в умовах суттєвих кліматичних змін у складі представників наукових організацій, аграріїв, обласної державної адміністрації та обласної ради. Робоча група має напрацювати аналітичні розрахунки та практичні рекомендації з їх науковим обґрунтуванням щодо розвитку землеробства в регіонах північного Причорномор’я України в умовах суттєвих кліматичних змін. Враховуючи результати роботи робочої групи,  Одеська обласна рада буде звертатися до Кабінету Міністрів України щодо розробки та затвердження довгострокової державної програми розвитку землеробства в регіонах північного Причорномор’я України в умовах суттєвих кліматичних змін.

Одеській обласній державній адміністрації було рекомендовано враховувати висновки робочої групи під час підготовки проектів рішень обласної ради про відповідні обласні програми та про обласний бюджет Одеської області.

Також будуть підготовлені відповідні звернення від Одеської обласної ради до Миколаївської та Херсонської обласних рад із пропозицією делегувати своїх представників та взяти участь у роботі робочій групі.

За результатами роботи круглого столу та враховуючи пропозиції учасників засідання, буде прийнято відповідну резолюцію.

96c72005-229e-4527-b94c-60eb1d1071e9 253897f8-4a01-47ef-9484-09c38e54ce05 c4504241-682c-4206-ba24-6fb7be2d6e6a

DSC_5113 DSC_5119 DSC_5121 DSC_5123 DSC_5126 DSC_5127 DSC_5130 DSC_5132 DSC_5138 DSC_5156 DSC_5170 DSC_5171 DSC_5172 DSC_5173 DSC_5174 DSC_5179 DSC_5181 DSC_5183 DSC_5184 DSC_5186

Повернутися назад