65032, пр-т. Шевченка, 4, м. Одеса, Україна

Завершився конкурс на кращу проектну пропозицію спорудження пам’ятника Героям Небесної Сотні у Одеській області

07-09-2017
5

Завершився відкритий архітектурно-художній конкурс на визначення кращої проектної пропозиції спорудження пам’ятника Героям Небесної Сотні у Одеській області, організований відповідно до рішення Одеської обласної ради.

Результати конкурсу було оголошено на черговому засіданні конкурсного журі  за участю голови обласної ради Анатолія Урбанського. Шляхом відкритого голосування було обрано проектну композицію Василя Мироненка.

Загалом члени журі розглянули 15 проектних пропозицій, що надійшли на відкритий конкурс. У ньому взяли участь як окремі фахівці, так і авторські колективи в галузі архітектури, скульптури, дизайну, образотворчого мистецтва, студенти профільних навчальних закладів та аматорські колективи Одеської області та інших регіонів України. Кожен з присутніх висловив свою точку зору по кожному з проектів.

Слід зазначити, що власне керманичу облради сподобався інший концептуальний проект спорудження пам’ятника Героям Небесної Сотні, але члени журі зробили свій вибір на користь проекту Василя Мироненка.

За словами скульптора, основою його композиції Героям Небесної Сотні служать органні труби. Всього їх 25-ть – за кількістю областей в Україні. Вони символізують згуртованість під час подій грудня 2013 – лютого 2014 років, коли всі регіони піднялись і відправились до Києва на Майдан, підтримати боротьбу за свободу і Незалежність України. Довкола труб розташовані голуби, які злітають у височінь. З одного боку – це символ миру, з іншого – це люди, які стояли на Майдані та загинули, прагнучі кращого майбутнього під час Революції Гідності.

«Переможець Конкурсу отримає 30 тисяч гривень. Автори проектів, які посіли друге і третє місця отримають по 15 і 5 тисяч гривень відповідно. На будівництво самого пам’ятника Героям Небесної Сотні бюджетного фінансування не передбачено, тому буде створено благодійний рахунок. Відтак, кожен бажаючий підтримати даний проект, буде мати можливість перерахувати власні кошти», – повідомив Анатолій Урбанський.
1 1F 2 3 4 4R 21458361_264045247448373_1241881356_o 5

Повернутися назад