Зустріч Анатолія Урбанського з Міністром екології та природних ресурсів України

26-02-2019
289dcaac-cf55-4b81-b5e5-78ca9048e3d4

Голова обласної ради Анатолій Урбанський провів зустріч з Міністром екології та природних ресурсів України Остапом Семераком.

Під час зустрічі було обговорено реалізацію пілотного проекту з реконструкції зрошувальних систем в Україні. Модернізація розпочнеться з Нижньо-Дністровської зрошувальної системи Одеської області. Далі отриманий досвід буде застосовано для інших зрошувальних систем півдня України. Проект реалізується у рамках співпраці Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Міністерством екології та природних ресурсів України. Технічне та енергетичне дослідження проекту було проведено консорціумом компаній: «RAMBOLL Danmark A/S» (Копенгаген, Данія), ТОВ «ЕСКО Екологічні Системи» (Запоріжжя, Україна) та Інституту водних проблем і меліорації НААН (Київ, Україна), а також розроблено програму пріоритетних інвестицій. Результати досліджень було презентовано голові Одеської обласної ради.

Голова обласної ради Анатолій Урбанський зауважив, що стан Нижньо-Дністровської зрошувальної системи потребує модернізації та невідкладної реалізації певних заходів. Нижньо-Дністровська зрошувальна система експлуатується з 1968 року. Вона складається з 559-ти км трубопроводів, 195-ти км відкритих облицьованих каналів, 2155-ти гідротехнічних споруд. Планувалося, що зрошувальна система включатиме 30 насосних станцій, з яких побудовано – 26, а станом на 2018 рік – в експлуатації знаходиться 18 насосних станцій, решта з них не функціонують. Електротехнічне обладнання та устаткування насосних станцій практично вичерпало проектний ресурс, гідротехнічні споруди також знаходяться в аварійному стані.

Також під час зустрічі обговорювалося питання щодо підготовки комплексної програми відтворення, використання та охорони прісноводних ресурсів Одеської області на період 2019-2024 роки та можливості залучення фінансування з державного природоохоронного фонду. Одеською обласною радою було підготовлено пропозиції до плану фінансування природоохоронних об’єктів у 2019 року. Зокрема, додаткового фінансування потребують наступні заходи: виготовлення ПКД «Будівництво закритої колекторно-дренажної мережі на частині території с. Новосільське Ренійського району; капітальний ремонт каналу-єрика у м. Вилкове;поліпшення гідрологічного режиму Белгородського каналу Кілійського району; захист  від підтоплення частини території с. Новоселівка Саратського району; капітальний ремонт з розчистки каналу «Громадський» для поліпшення водообміну озер Каталбух і Саф’яни Ізмаїльського району; виположування укосів уздовж оз. Ялпуг Ізмаїльського району.

Окрім цього увагу було приділено ходу виконання робіт з реконструкції з’єднувального каналу між Тилігульським лиманом і Чорним морем у районі села Сичавка. Зокрема, йшлося про необхідність виділення коштів у сумі 31,6 млн. грн. з державного природоохоронного фонду.

289dcaac-cf55-4b81-b5e5-78ca9048e3d4 d7758d59-b1c6-401e-83ea-bd1f455a7b16