65032, пр-т. Шевченка, 4, м. Одеса, Україна

Зутріч з представниками Управління Верховного комісара ООН в Україні у справах біженців

20-07-2017
DSC_6780

В Одеській обласній раді відбулася зустріч з делегацією міжнародної організації Управління Верховного комісара ООН в Україні у справах біженців (УВКБ ООН), у якій взяли  голова обласної ради Анатолій Урбанський, депутат обласної ради та керівник постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики Анатолій Садовник, представники обласної державної адміністрації.

Довідково: Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) забезпечує захист і допомогу біженцям у різних країнах світу. Агентство з головним офісом у Женеві (Швейцарія) було створене Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй 4 грудня 1950 р. і розпочало свою роботу в 1951 р. На початковому етапі його основною метою було надання допомоги більш як мільйону біженців у Європі по закінченню Другої Світової Війни. Однак, оскільки кількість людей, які змушені були залишити свої домівки протягом наступних десятиліть, зростала по всьому світу,  мандат Агентства переглядався кожні п’ять років. У грудні 2003 р. Генеральна Асамблея ООН вирішила зняти обмеження у часі мандату УВКБ ООН до вирішення проблеми біженців. Протягом своєї історії, Агентство допомогло більше ніж 50 мільйонам людей успішно розпочати нове життя, отримавши дві Нобелівські премії миру – у 1954 та 1981 роках.

Сторони обговорили перспективи забезпечення соціальним житлом внутрішньо переміщених осіб, учасників антитерористичної операції на Сході України, соціально-незахищених верств населення.

«Обласна рада спільно із профільними департаментами обласної державної адміністрації працює над можливими варіантами надання житла внутрішньо-переміщеним особам та пошуком джерел фінансування. Проводиться інвентаризація будівель, які належать обласній раді по всій області. Окрім цього, не менш гострою проблемою в Одеському регіоні залишається забезпечення житловими умовами дітей-сиріт. Дане питання вже зрушено з мертвої точки, і для забезпечення зазначеної категорії громадян дахом над головою в бюджеті області передбачено кошти», – зауважив Анатолій Урбанський.

Також учасники зустрічі ознайомилися з проектом багаторічної стратегії захисту і пошуку рішень для біженців, осіб без громадянства та внутрішньо-переміщених осіб, розробленим УВКБ ООН.

DSC_6780 DSC_6792 DSC_6799 DSC_6800

Повернутися назад