Інформаційні ресурси
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Документи Рішення

Про звернення Одеської обласної ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо подальшого розвитку інфраструктури о. Зміїний та селища Біле Кілійського району Одеської області

У К Р А Ї Н А

О Д Е С Ь К А    О Б Л А С Н А    Р А Д А

Р І Ш Е Н Н Я

Про звернення Одеської обласної ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо подальшого розвитку інфраструктури о. Зміїний та селища Біле Кілійського району Одеської області

Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та у зв’язку з критичною ситуацією, що склалася з фінансуванням об’єктів інфраструктури о. Зміїний та селища Біле Кілійського району Одеської області, обласна рада

ВИРІШИЛА:

1. Схвалити текст звернення Одеської обласної ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо подальшого розвитку інфраструктури о. Зміїний та селища Біле Кілійського району Одеської області (додається).

2. Надіслати звернення до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України.

3. Опублікувати звернення в друкованому засобі інформації обласної ради – газеті «Одеські вісті».

Голова обласної ради

М.В.Пундик

09 листопада 2012 року

№ 617-VI

Додаток

до рішення обласної ради

від 09 листопада 2012 року

№ 617-VI

Звернення Одеської обласної ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо подальшого розвитку інфраструктури о. Зміїний та селища Біле Кілійського району Одеської області

Острів Зміїний знаходиться у північно-західній частині Чорного моря, займає вигідне географічне і стратегічне положення та має велике значення для нашої держави.

Сьогодні тут розташована адміністративно-територіальна одиниця - селище Біле Вилківської міської ради Кілійського району Одеської області. На острові постійно проживають більше 30 осіб, які забезпечують діяльність представництв державних установ і відомств, обслуговують та утримують 58 об’єктів державного майна.

Концепція соціально-економічного розвитку о. Зміїний базується на державній зацікавленості у забезпеченні життєдіяльності на території острова, посиленні охорони та розвитку морської економічної зони України, освоєнні наукового, історичного, господарського та туристичного потенціалу острова. Для вирішення зазначених питань постановою Кабінету Міністрів України від 31 травня 2002 року № 713 затверджена Комплексна програма подальшого розвитку інфраструктури та провадження господарської діяльності на о. Зміїний і континентальному шельфі на період 2002-2006 років, строк виконання якої постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2006 року № 1807 продовжено до 31 грудня 2011 року.

За роки виконання програми вдалося здійснити значну частину заходів із поліпшення життєзабезпечення населення.

Починаючи з 2009 року, цільове фінансування на завершення важливих для існування острова заходів з берегоукріплення та будівництва інфраструктури селища Біле у Державному бюджеті України не передбачалося.

Відсутність цільового фінансування у 2009–2012 роках зупинила виконання основних природоохоронних заходів, передбачених для захисту від природної абразії території острова, поставила під загрозу збереження його цілісності та призвела до припинення завершення будівництва об’єктів.

Об’єкти незавершеного будівництва під впливом складних кліматичних умов швидко руйнуються. Всі об’єкти незавершеного будівництва о. Зміїний потребують закінчення у найкоротший строк. У випадку відсутності подальшого фінансування витрата попередньо виділених коштів на будівництво та утримання об’єктів на о. Зміїний втрачає сенс.

Враховуючи світову тенденцію щодо зміщення акцентів видобутку вуглеводнів з континентальної території на морський та океанічний шельфи, загальнодержавне значення о. Зміїний буде зростати, тому необхідно звернути особливу увагу на його подальший розвиток.

Розвиток о. Зміїний потребує консолідації зусиль держави та регіону для вирішення проблемних питань з розвитку південно-західного форпосту України.

Виконання зазначених заходів можливе лише за умови продовження строку виконання Комплексної програми подальшого розвитку інфраструктури та провадження господарської діяльності на о. Зміїний і континентальному шельфі до 2017 року або розробки нової державної програми, що має забезпечуватися фінансуванням з Державного бюджету України.

Крім того, поряд з вирішенням зазначених проблем виникає нагальна необхідність визначення на законодавчому рівні особливого правового статусу селища Біле, що зокрема передбачає встановлення спеціального порядку його фінансування.

 

Звернутися до голови обласної ради

Календар новин
2015
Серпень
ПнВтСрЧтПтСбНд
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456
Відвідування
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні340
mod_vvisit_counterВчора1936
mod_vvisit_counterЗа тиждень340
mod_vvisit_counterЗа місяць2276
mod_vvisit_counterВсього2570371

На сайті: 20
02.08.2015 05:14