65032, пр-т. Шевченка, 4, м. Одеса, Україна

Звіт Одеської обласної ради про здійснення обласною радою державної регуляторної політики у 2012 році

Відповідно до пункту 6 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 7 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», регламенту Одеської обласної ради VI скликання, затвердженого рішенням обласної ради від 09 грудня 2010 року № 11-VI, рішенням обласної ради від 09 грудня 2011 року № 353-VI затверджено план діяльності з підготовки регуляторних актів на 2012 рік.

План діяльності з підготовки регуляторних актів на 2012 рік складався з 5 пунктів.

У 2012 році в рамках плану діяльності з підготовки регуляторних актів обласною радою були прийняті такі рішення:

– рішення обласної ради від 26 квітня 2012 року № 447-VI «Про затвердження Порядку надання водних об’єктів (їх частин) у користування на умовах оренди на території Одеської області»;

– рішення обласної ради від 26 квітня 2012 року № 448-VI «Про порядок розгляду документів, необхідних для прийняття рішень щодо видачі дозволів на спеціальне водокористування при використанні води водних об’єктів місцевого значення на території Одеської області»;

– рішення обласної ради від 26 квітня 2012 року № 490-VI «Про затвердження Порядку проведення конкурсу на право оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області».

Зазначені рішення були оприлюднені в газеті Одеської обласної ради «Одеські вісті» № 47 (4321) від 05 травня 2012 року.

На 2012 рік планом діяльності з підготовки регуляторних актів також було передбачено підготувати та затвердити наступні регуляторні акти:

– порядок утворення та функціонування індустріальних (промислових) парків в Одеській області (розробник регуляторного акту обласна державна адміністрація);

– механізм компенсації перевезень пасажирів за регульованими тарифами на автобусних маршрутах загального користування (розробник регуляторного акту обласна державна адміністрація).

В 2012 році зазначені документи не були затверджені за наступних обставин.

Стосовно підготовки проекту регуляторного акту «Про затвердження порядку утворення та функціонування індустріальних (промислових) парків в Одеській області».

У зв’язку з відсутністю на той час законодавчо врегульованих умов створення індустріальних парків передбачалась розробка обласною державною адміністрацією проекту регуляторного акту. Верховною Радою України 21 червня 2012 року було прийнято Закон України «Про індустріальні парки» (набрав чинності 5 вересня 2012 року), яким визначено правові та організаційні засади створення і функціонування індустріальних парків на території України.

Стосовно підготовки проекту регуляторного акту «Про затвердження механізму компенсації перевезень пасажирів за регульованими тарифами на автобусних маршрутах загального користування».

У зв’язку з переглядом розміру відповідного тарифу затвердження механізму компенсації перевезень пасажирів за регульованими тарифами втратило свою актуальність.